Wykorzystujemy nasze oczy bez wahania. Prawdę mówiąc, generalnie nie doceniamy naszych oczu. Poza stosowaniem kropli do oczu w przypadku sporadycznych zakupów suchych oczu lub wyczerpania, optyk tomaszow mazowiecki nasze oczy wymagają niewiele uwagi.

Jak wskazuje National Eye Institute, w regularnych odstępach czasu osoba dorosła traci wzrok, a na całym świecie stale traci wzrok młodzieniec. okulista tomaszów mazowiecki Czy zdajesz sobie sprawę, że jeden na 12 mężczyzn jest częściowo niewidomy?

Uważność na dobre samopoczucie przypomina nam, że należy regularnie sprawdzać oczy, niezależnie od tego, czy nosisz okulary. Ponad część amerykańskiej populacji koryguje swoją wizję za pomocą pewnego punktu centralnego.

Wiele osób z typowym wzrokiem uważa, że ​​badanie oczu przed 40 rokiem życia nie jest ważne. Nieustannie wykorzystujemy nasze oczy w każdym przypadku, gdy nie jesteśmy tego świadomi.

Fakty dotyczące oczu

Nasze oczy zachwycają. Rozważmy na przykład, że naturalne oko jest przystosowane do identyfikacji 10 milionów odcieni cieniowania. Oto kilka dodatkowych intrygujących faktów dotyczących oczu:

Każde mrugnięcie oka trwa 0,3 sekundy, co oznacza, że ​​Twoje oczy są zamknięte przez około 30 minut każdego dnia od samego zmrużenia oczu.

Podczas gdy psy nie mogą uważać za wiele tonów jako ludzie, egzotyczne ryby i mnóstwo stworzeń, które mają zwykle błyszczące odcienie, widzą znacznie większą liczbę tonów niż ludzie, w świetle faktu, że te stworzenia mają więcej wzroku komórki.

Osoby w zasadzie zezują co 2 do 10 sekund. To około 4 200 000 razy rocznie.

Punktowanie w słabym świetle nie szkodzi Twoim oczom

Siedzenie w pobliżu telewizora nigdy nie było okropne dla oczu dzieci.

Nie jest możliwe, aby osoby sapały z otwartymi oczami.

Nasze oczy nigdy się nie rozwijają; rozmiar jest podobny po wejściu na świat, ponieważ jest wart w wieku dorosłym.

Cukrzyca jest głównym źródłem wad wzroku u dorosłych Amerykanów.

Naturalne oko może rozpoznać 500 odcieni ciemności.

Na oceanach żeglarze nosili złotą obręcz, ponieważ zaakceptowano ją w celu dalszego rozwijania percepcji wzrokowej.

Niebezpieczeństwo jaskry zwiększa się u mężczyzn noszących zbyt mocno zawiązane krawaty.

Wands-go do tuszu do rzęs to podstawowy czynnik powodujący obrażenia oka.

Problemy z oczami

Powolne i nierówne oczy

Istnieje stara fantazja, że ​​dzieci wyrosną ze skrzywionych lub skrzyżowanych oczu. Jeśli nie zostaną podjęte środki zaradcze na ospałe oko, na przykład naprawa bardziej uziemionego oka, prawdopodobnie widzenie nastolatka ulegnie pogorszeniu.

W momencie, gdy jedno oko nie jest wykorzystywane bez względu na to, jak bardzo drugie jest, wizja dziecka prawdopodobnie wzrośnie nieodpowiednio. Co więcej, umysł okazuje się coraz bardziej zaznajomiony z patrzeniem tylko przez bardziej uziemione oko. Z wyjątkiem sytuacji, gdy oko jest zmuszone do pracy, zwykłe widzenie się nie rozwija.

Im wcześniej problem zostanie rozwiązany i rozwiązany, tym skuteczniejsze są wyniki. Odpowiednim specjalistą okulistycznym, który należy zobaczyć w przypadku apatycznych i skrzywionych oczu, jest okulista, który może zastosować dodatkowe leki, na przykład krople do oczu i okulary oraz procedury medyczne.